AKTUÁLNĚ

Vernisáž Ladislav Svoboda: Poruchy artistického spektra

 

Výstava se uskuteční mezi 10.4. a 30. 5. 2018 v galerii Artwall na nábřeží kpt. Jaroše a Edvarda Beneše. První tři týdny bude probíhat druhá výstava v Kampusu Hybernská představující další část tvorby Ladislava Svobody. Vernisáž obou výstav se uskuteční 10. 4. 2018 od 18:00 hodin v Kampusu Hybernská, Hybernská 4 Praha 1.

-----------------

 

Diskuse s umělcem Rudolfem Sikorou o jeho dílech s ekologickou tématikou

22.3. 2018, 18.00 hod.

Nadace a Centrum pro současné umění Praha
Dukelských hrdinů 500 / 25a, Praha 7
(přednáška se uskuteční v Galerii Kurzor)

Přednáška a diskuze se slovenským umělcem Rudolfem Sikorou se zaměří na autorova díla reagující na ohrožení naší planety lidskou činností. Název přednášky je odvozen ze stejnojmenného cyklu Země se nesmí stát mrtvou planetou, který sice vznikl před více než čtyřiceti lety, ale jeho odkaz je stále více aktuální. V průběhu navazující diskuze si budeme klást otázky, co se v průběhu politické transformace posledních desetiletí změnilo ve vztahu naší společnosti k životnímu prostředí, a jakou roli může hrát umění v zápasu o osud naší planety.

Přednáška a diskuze je doprovodným pořadem ke stejnojemnné výstavě, která probíhá od 6. 2. do 2. 4. v galerii Artwall na nábřeží kpt. Jaroše a Edvarda Beneše.

vstup volný

Výstava je uspořádána ve spolupráci s Greenpeace Česká republika a doprovodný program se Slovenským institutem v Praze a Nadací a Centrem pro současné umění Praha.

https://www.facebook.com/events/1570506266401732/

 

-----------------

 

TOMÁŠ POSPĚCH: SLUNEČNÍ MĚSTO

11. 12. 2017 - 31. 1. 2018

Vernisáž výstavy se uskuteční 11. 12. od 18:00 v galerii Berlínskej model, Pplk. Sochora 9, Praha 7.

 

Výstava Sluneční město propojuje dobové propagační fotografie JZD Slušovice, vytvořené v 80. letech reklamním fotografem Janem Regalem, s utopickou literaturou pro děti. Evokuje očekávání vkládané do experimentu kombinujícího socialistické hospodářství a ekonomické prvky kapitalismu a zároveň ukazuje limity jednoho snu.

-----------------

 

Tvář znásilnění
19. 10. - 10. 12. 2017

Zveme vás na vernisáž výstavy Tvář znásilnění, která proběhne 19. října od 18:00 v Kavárna Park v Kamenické 56 na Letné.

Před vernisáží se od 17:00 uskuteční happening/průvod v maskách. Sejdeme se u Nadace a Centrum pro současné umění Praha (Dukelských hrdinů 500/25a) odkud se přemístíme k vystaveným dílům na ARTWALL. Celý průvod bude zakončen v Kavárně Park.

Skupinová výstava Tvář znásilnění představí pět velkoformátových panelů a na nich pět pohledů na sexuální násilí.

Znásilnění za svůj život zažije každá desátá žena. Každá třetí žena se setká s nějakou formou sexuálního násilí. K sexualizaci ženského těla dochází ve veřejném prostoru, v online prostředí. V posledních letech se pro popis tohoto fenoménu vžil pojem kultura znásilnění / rape culture. Svůj pohled na toto téma představí šest současných umělkyň a umělců:

Markéta Garai
Blanka Jakubčíková
Jana Orlová
Helena Sequens a Adam Stanko
Ludmila Smejkalová

kurátor: Filip Turek

Výstavu pořádá Galerie ARTWALL spolu s organizací Konsent (Když to nechce, tak to nechce) a cats2cats.
Akce vznikla za finanční podpory U.S. Embassy Prague.

Projekt probíhá s finanční podporou Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy a Prahy 7.

-----------------
 

 

Michelle Adlerová: Výchova k přirozenosti

 

spolupráce Michaela Škvrňáková

 

Výstava proběhne od 4. 8. do 15. 10. 2017 v galerii Artwall na nábřeží kpt. Jaroše a Edvarda Beneše.
Vernisáž se uskuteční 8. srpna v 18:00 na plovoucím baru U Bukanýra, Nábř. Ludvíka Svobody.

http://artwallgallery.cz/cs/content/michelle-adlerov-v-chova-k-p-irozenosti

-----------------

 

Dan Perjovschi: Prozatím

 

Světoznámý umělec rumunského původu Dan Perjovschi vystavuje své kresby v galerii Artwall. Výstava proběhne 9.12. 2015 – 29.2. 2016.

Vernisáž výstavy nazvané Prozatím proběhne 9. prosince od 19.00 v galerii Tranzitdisplay (Dittrichova 9, Praha), kde se uskuteční i přednáška a diskuze s umělcem.

 

-----------------

Oliver Ressler: Ztroskotaní

 

Výstava proběhne od 1. 10. 2015 do 30. 11. 2015 v prostorách galerie Artwall (opěrná zeď Letenských sadů na Nábřeží Kapitána Jaroše a Edvarda Beneše).

 

Jako doprovodný program k výstavě proběhne dne 2.10. 2015 ve 12:00 prezentace tvorby a diskuze s Oliverem Resslerem v Knihkupectví NG – Koenig Books (Veletržní palác). Výstava a diskuze se konají v rámci Festivalu Fotograf #5 „Dokumentární strategie“, www.fotografestival.cz

 

-----------------

 

NAŠI SOUSEDÉ?!

Debata o situaci syrských uprchlíků a umění, které tuto situaci reflektuje s německou umělkyní Mandy Gehrt, syrským uprchlíkem panem Sámirem a zástupkyněmi Organizace pro pomoc uprchlíkům Kateřinou Šimonovou a Helenou Kopeckou.

Moderuje Šádí Shanaáh (Insaan: Česko-arabské centrum kulturního dialogu).

 

19.9.2015, 18.00

v rámci akce Zažít město jinak, která se uskuteční ve Veletržním paláci ve foyer Studia Hrdinů (Praha 7, Dukelských hrdinů 47)

Akci organizují Galerie Artwall, Národní galerie v Praze a Insaan.

Součástí bude arabské občerstvení.

těšíme se na viděnou.

Galerie Artwall

Projekt laskavě podpořil Česko-německý fond budoucnosti.