Dan Perjovschi: Prozatím

Světoznámý umělec rumunského původu Dan Perjovschi vystavuje své kresby v galerii Artwall. Vernisáž výstavy nazvané Prozatím proběhne 9. prosince od 19.00 v galerii Tranzitdisplay, kde se uskuteční i přednáška a diskuze s umělcem.

Výstava proběhne 9.12. 2015 – 29.2. 2016.

Název výstavy Dana Perjovschiho – Prozatím – velmi dobře vystihuje způsob jeho tvorby. Perjovschi je neúnavný komentátor aktuálních událostí. Jeho černobílé kresby zachycují všední realitu, ale i důležitá politická témata. Momentálně nejpalčivějším tématem evropské politiky je uprchlická krize a právě k ní se vztahují i autorovy kresby prezentované v galerii Artwall. Perjovschi komentuje situaci uprchlíků, náš pohled na ně i postoje EU. Výstavu je možné chápat také jako apel na humanitu v čase vánočních svátků.

Dan Perjovschi je mistrem zkratky. Komplikované koncepty vkládá do jednoduchých linií a často zprostředkovává vážná témata skrze humor a satiru. „Perjovschiho dílo je svou univerzálností přístupné širokému publiku. Galerie Artwall představí jeho tvorbu ve veřejném prostoru a umožní tak kontakt s diváky mimo uměleckou scénu,“ uvedla jedna z kurátorek galerie Artwall Lenka Kukurová.

O autorovi:
Dan Perjovschi se narodil v roce 1961 v rumunském Sibiu. Jeho díla byla vystavena na desítkách společných i samostatných výstav v Rumunsku i v renomovaných muzeích v zahraničí, mj. v New Yorku, Stockholmu, Eindhovenu, Kolíně nad Rýnem a Benátkách. V roce 2009 vytvořil přes dvě stovky kreseb komiksového typu na betonových stěnách atria v interiéru Národní technické knihovny v Praze.

Partnery projektu jsou hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR.
Mediálními partnery projektu jsou Aktuálně.cz, Radio 1, A2, Artmap a Kulturissimo.cz.

Kurátorky: Zuzana Štefková, zuzana@artwallgallery.cz, Lenka Kukurová, lenka@artwallgallery.cz
Kontakt pro média: Lenka Ginther, info@artwallgallery.cz